REZERVACE

Před online rezervací si prosím ověřte dostupnost tel.: +420 608 943 140

Místa v okolí

Penzion Starý dvůr se nachází v srdci jihomoravského kraje, v obci Prušánky, která se řadí k největším vinařským obcím v oblasti Slovácka. Přes obec vede Vinařská stezka Podluží a několik dalších cyklistických tras. V obci Prušánky i v Nechorách, které k Prušánkám patří, se pořádá mnoho zajímavých kulturních, vinařských a folklorních akcí.

Nechory

Nechory

Nechory jsou unikátní vesnicí, kterou tvoří více jak 400 vinných sklepů. Nachází se zde jak velké vinařství, tak drobní vinaři. V jednom ze sklepů je vytvořena expozice Sklepní uličky, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o vzniku Nechor a o historii vinařství v Prušánkách.

Více informací
Zámek Lednice

Zámek Lednice

Lednický zámek se řadí k nejvýznamnějším projevům vrcholného romantismu na území Česka a v prosinci 1996 byl zapsán v rámci celého Lednicko-valtického areálu do seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO.

Více informací
Zámek Milotice

Zámek Milotice

Oblíbený barokní zámek s velkým francouzským parkem a bažantnicí. Pro návštěvníky je zde řada kulturních akcí a expozice z období 17. – 19. století. Děti ocení možnost zapůjčení historických kostýmů.

Více informací
Hradištěk

Hradištěk

Na vyvýšenině uprostřed vinic nedaleko Velkých Bílovic stojí kaplička. Na první pohled zjistíme, že vršek Hradišťku byl vytvořen uměle prací lidí, kteří tu v dávných dobách žili.

Více informací
Větrný mlýn

Větrný mlýn

Větrný mlýn beraního typu, celodřevěné konstrukce, pochází z roku 1870. Je situován na návrší, asi 3 km od obce Starý Poddvorov směrem na Čejkovice, tedy v krajině vínorodé, plné pečlivě ošetřovaných vinohradů a ovocného stromoví.

Více informací
CHKO Pálava

CHKO Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava: území o rozloze 83 km² zahrnujícím hřebeny Pavlovských vrchů, Milovický les a další. V roce 1986 byla zařazena do mezinárodní sítě biosférických rezervací chránících ukázky nejvýznačnějších světových ekosystémů.

Více informací
© 2019 Penzion Starý Dvůr. Všechna práva vyhrazena.